Previous slide
Next slide
Malowanie proszkowe Gliwice

Nasze prace

Piaskowanie, Malowanie, Spawanie

Nazwa firmy:
POLIMETAL SP Z.O.O

44-100 Gliwice, ul. Portowa 16

Telefon: +48/ 512 149 805
E-mail: biuro@piaskujemy.com
 

 

Piaskowanie

Piaskowanie – jest procesem technologicznym, polegającym na czyszczeniu bądź kształtowaniu dowolnej powierzchni materiałem ściernym przy pomocy ukierunkowanego silnego strumienia sprężonego powietrza (np: z piaskiem) lub cieczy z drobinkami twardych cząsteczek.

Efekt podobny jest do szlifowania, a czyszczona powierzchnia jest równiejsza, gładsza i uzyskuje wymaganą do malowania szorstkość.

Metoda ta ułatwia najskuteczniejsze oczyszczenie powierzchni w trudno dostępnych zakrzywieniach, rogach i załamaniach.

Oprócz przesiewanego piasku można stosować również inne dostatecznie rozdrobnione surowce, takie jak: szkło, śrut, szlaka miedziowa, metal, suchy lód, minerał granatu, żużel koksowniczy, kawałki skorupek orzechów kokosowych i innych twardych roślin.

Z punktu technicznego wygląda to tak:

w specjalnej dyszy wytworzona zostaje specjalna mieszanka powietrza, wody i materiału natryskiwanego , a następnie wprowadzona w ruch wirowy wokół osi. Wylatujący strumień wówczas może rozbryzgiwać się, rozszerzać strumień w płaszczyźnie promieniowej oraz oddziaływać we wszystkie strony stożkowo. Cząsteczki materiału natryskiwanego nie zostają po prostu rzucane na oczyszczaną powierzchnię, lecz przemieszczają się po niej niesione przez mieszankę wody i powietrza, stwarzając w ten sposób wzorowy efekt czyszczący.

Ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę podczas pracy, to ochrona materiału który jest poddawany obróbce piaskowania. Po przeprowadzonym procesie zaleca się jak najszybsze zabezpieczenie oczyszczonej powierzchni przed szkodliwym działaniem powietrza.

W naszej ofercie znajduje się także: postarzanie drewna, malowanie proszkowe oraz tradycyjne na mokro.

Piaskujemy.com

Ta strona używa plików cookie oraz innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z ustawieniami twojej przeglądarki.
Polityka Prywatności
Zarządzanie cookies
AKCEPTUJĘ